Vishay/Dale CMF6057K600FHEK
CMF6057K600FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6057K600FHEK
Brief Description
RES 57.6K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6057K600FHEK.pdf
Availability of CMF6057K600FHEK
QUANTITY
CMF6057K600FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6057K600FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF6057K600FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6057K600FHEK
Related LinksCMF6057, CMF6057K600FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6057K600FHEK Details Description
Related parts for CMF6057K600FHEK
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 16BIT 3ST 48-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8UMAX datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 1K OHM 4SIP datasheet.pdf
SLVNG MERCH DISPLAY RACK datasheet.pdf
CONN SMB PLUG STR 50OHM PCB datasheet.pdf
NUT,HEX,ACORN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf