Vishay/Dale CMF60582R00BHR6
CMF60582R00BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60582R00BHR6
Brief Description
RES 582 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60582R00BHR6.pdf
Availability of CMF60582R00BHR6
QUANTITY
CMF60582R00BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60582R00BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF60582R00BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)582
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60582R00BHR6
Related LinksCMF6058, CMF60582R00BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60582R00BHR6 Details Description
Related parts for CMF60582R00BHR6
RES SMD 1.8K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 44.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
3R RA REC STB 0GP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
TV 2C 2#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
680UF 100V 22X30MM 105C 5000H datasheet.pdf