Vishay/Dale CMF605K6200BEEK
CMF605K6200BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF605K6200BEEK
Brief Description
RES 5.62K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF605K6200BEEK.pdf
Availability of CMF605K6200BEEK
QUANTITY
CMF605K6200BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF605K6200BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF605K6200BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF605K6200BEEK
Related LinksCMF605K, CMF605K6200BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF605K6200BEEK Details Description
Related parts for CMF605K6200BEEK
CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 38 POS 2MM datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 62K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 560MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 36KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
50POS HOOD FULL METAL FLUSH datasheet.pdf