Vishay/Dale CMF605R0000FKBF64
CMF605R0000FKBF64 picture photo
Mfg. Part Number
CMF605R0000FKBF64
Brief Description
RES 5 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF605R0000FKBF64.pdf
Availability of CMF605R0000FKBF64
QUANTITY
CMF605R0000FKBF64 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF605R0000FKBF64
Internal Part NumberEIS-CMF605R0000FKBF64
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)