Vishay/Dale CMF60614R80BHEB
CMF60614R80BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60614R80BHEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 614.8 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60614R80BHEB.pdf
Availability of CMF60614R80BHEB
QUANTITY
CMF60614R80BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60614R80BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF60614R80BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)614.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60614R80BHEB
Related LinksCMF6061, CMF60614R80BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60614R80BHEB Details Description
Related parts for CMF60614R80BHEB
RES SMD 30 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 10MA 3V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 8SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 1.2MM 5POS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
CONN FFC TOP 12POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 250VDC datasheet.pdf