Vishay/Dale CMF60619K00FKEA70
CMF60619K00FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60619K00FKEA70
Brief Description
RES 619K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60619K00FKEA70.pdf
Availability of CMF60619K00FKEA70
QUANTITY
CMF60619K00FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60619K00FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF60619K00FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60619K00FKEA70
Related LinksCMF60619, CMF60619K00FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60619K00FKEA70 Details Description
Related parts for CMF60619K00FKEA70
PTC RESETTABLE 55MA 230V RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 1.69 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 274 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 5V 12V 60W datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 1KV RADIAL datasheet.pdf
TRANSPORT VC7400 2PORTS datasheet.pdf
TERM DS CINZA 600V 20A UL 2 5MM2 datasheet.pdf