Vishay/Dale CMF60625R00BEEK
CMF60625R00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60625R00BEEK
Brief Description
RES 625 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60625R00BEEK.pdf
Availability of CMF60625R00BEEK
QUANTITY
CMF60625R00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60625R00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF60625R00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)625
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60625R00BEEK
Related LinksCMF6062, CMF60625R00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60625R00BEEK Details Description
Related parts for CMF60625R00BEEK
RES ARRAY 8 RES 1.8K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR 110PS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
HOUSING FEML KK .156" CRIMP 2POS datasheet.pdf
CONN BOARD STACK 16POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 14 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 1 OHM 8W 0.02% TO220 datasheet.pdf
VARISTOR 940V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf