Vishay/Dale CMF60625R00BEEK
CMF60625R00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60625R00BEEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 625 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60625R00BEEK.pdf
Availability of CMF60625R00BEEK
QUANTITY
CMF60625R00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60625R00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF60625R00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)625
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60625R00BEEK
Related LinksCMF6062, CMF60625R00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60625R00BEEK Details Description
Related parts for CMF60625R00BEEK
CONN HOUS 10POS .100 W/RAMP/RIB datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 26POS .127M datasheet.pdf
RES 115K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 1000MSPS 64-LFCSP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf