Vishay/Dale CMF6062K000JKEA
CMF6062K000JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6062K000JKEA
Brief Description
RES 62K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6062K000JKEA.pdf
Availability of CMF6062K000JKEA
QUANTITY
CMF6062K000JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6062K000JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF6062K000JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6062K000JKEA
Related LinksCMF6062, CMF6062K000JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6062K000JKEA Details Description
Related parts for CMF6062K000JKEA
MOD PWR ENTRY 2PL GRN QC 2.0 PNL datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC ADH LTGRY 3" datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
IC ETHERNET SWITCH QUAD 48TSSOP datasheet.pdf
IC SUPPLY CTRL 4CH TFT-LCD 38QFN datasheet.pdf
TRANS PNP 300V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28VQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 8+PE INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf