Vishay/Dale CMF6062R200FERE
CMF6062R200FERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF6062R200FERE
Brief Description
RES 62.2 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6062R200FERE.pdf
Availability of CMF6062R200FERE
QUANTITY
CMF6062R200FERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6062R200FERE
Internal Part NumberEIS-CMF6062R200FERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6062R200FERE
Related LinksCMF6062, CMF6062R200FERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6062R200FERE Details Description
Related parts for CMF6062R200FERE
CONN MINI-D 36POS R/A RECPT datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL LP 48VQFN datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INSERT 12POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
26500 15C 15#20 S BY PLUG WC datasheet.pdf
LITEPIPE 2.5MM CLEAR TRANSP datasheet.pdf