Vishay/Dale CMF6064K900FKEK
CMF6064K900FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6064K900FKEK
Brief Description
RES 64.9K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6064K900FKEK.pdf
Availability of CMF6064K900FKEK
QUANTITY
CMF6064K900FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6064K900FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF6064K900FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6064K900FKEK
Related LinksCMF6064, CMF6064K900FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6064K900FKEK Details Description
Related parts for CMF6064K900FKEK
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPDT 5A SCREW 250V datasheet.pdf
CONN 5MM TERMINAL BLOCK 18POS datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14SKT SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 360UH 102MA 9.6 OHM TH datasheet.pdf
BCF 3.81/11/180FZE SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM datasheet.pdf
XFMR FLYBACK EFD20 SM datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf