Vishay/Dale CMF60681R00FKR6
CMF60681R00FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60681R00FKR6
Brief Description
RES 681 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60681R00FKR6.pdf
Availability of CMF60681R00FKR6
QUANTITY
CMF60681R00FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60681R00FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF60681R00FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60681R00FKR6
Related LinksCMF6068, CMF60681R00FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60681R00FKR6 Details Description
Related parts for CMF60681R00FKR6
CONN RCPT 20POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:5 500MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 40UF 10% 700VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf