Vishay/Dale CMF606K8100CHEA
CMF606K8100CHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF606K8100CHEA
Brief Description
RES 6.81K OHM 1W 0.25% AXIAL
Datasheet Download
CMF606K8100CHEA.pdf
Availability of CMF606K8100CHEA
QUANTITY
CMF606K8100CHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF606K8100CHEA
Internal Part NumberEIS-CMF606K8100CHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF606K8100CHEA
Related LinksCMF606K, CMF606K8100CHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF606K8100CHEA Details Description
Related parts for CMF606K8100CHEA
RES SMD 5.62KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX FET 4BIT 16-SOIC datasheet.pdf
PLIERS ELEC ROUND NOSE 4.72" datasheet.pdf
RES 365 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
ADAPTER F/F HN 8GHZ datasheet.pdf