Vishay/Dale CMF6071R150BEBF
CMF6071R150BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6071R150BEBF
Brief Description
RES 71.15 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6071R150BEBF.pdf
Availability of CMF6071R150BEBF
QUANTITY
CMF6071R150BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6071R150BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF6071R150BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)71.15
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6071R150BEBF
Related LinksCMF6071, CMF6071R150BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6071R150BEBF Details Description
Related parts for CMF6071R150BEBF
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
STORAGE CONT 18-3/8X12-3/8X6-3/4 datasheet.pdf
KIT PROG/DEBUG MSP430F 100PIN PZ datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/8"X6" 28 PCS datasheet.pdf
MODEM CDMA RS-232 DC IP VERIZON datasheet.pdf
RES 0.43 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
XYZ-AXIS ELECT COND 1/2"X5YDS datasheet.pdf
ACCY DATALAMP HOLDER 3/8 TURRET datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
750 TB SPR CLA 180D A/T datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf