Vishay/Dale CMF6075K000BEBF
CMF6075K000BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6075K000BEBF
Brief Description
RES 75K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6075K000BEBF.pdf
Availability of CMF6075K000BEBF
QUANTITY
CMF6075K000BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6075K000BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF6075K000BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6075K000BEBF
Related LinksCMF6075, CMF6075K000BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6075K000BEBF Details Description
Related parts for CMF6075K000BEBF
HOOK-UP STRND 24AWG BLUE 100' datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 32W MULTIWATT8 datasheet.pdf
LIGHT RING 8LEDS COOL WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf