Vishay/Dale CMF6075K000FKEK
CMF6075K000FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6075K000FKEK
Brief Description
RES 75K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6075K000FKEK.pdf
Availability of CMF6075K000FKEK
QUANTITY
CMF6075K000FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6075K000FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF6075K000FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6075K000FKEK
Related LinksCMF6075, CMF6075K000FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6075K000FKEK Details Description
Related parts for CMF6075K000FKEK
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V 1% BP 1825 datasheet.pdf
RES 3.9M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN THREADED 1POS datasheet.pdf
SENSOR CURRENT FLUX GATE 50A AC datasheet.pdf
IC FPGA 336 I/O 672FBGA datasheet.pdf
RES 169K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CTV 23C 21#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf