Vishay/Dale CMF6075R000BHEA
CMF6075R000BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6075R000BHEA
Brief Description
RES 75 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6075R000BHEA.pdf
Availability of CMF6075R000BHEA
QUANTITY
CMF6075R000BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6075R000BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF6075R000BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6075R000BHEA
Related LinksCMF6075, CMF6075R000BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6075R000BHEA Details Description
Related parts for CMF6075R000BHEA
TERM SH LOCK/FORK NYL 16-14AWG#6 datasheet.pdf
IC MCU USB PERIPH HI SPD 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC RS485 TRANSCEIVER 3.3V 8-DIP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf