Vishay/Dale CMF6075R000FKEA70
CMF6075R000FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6075R000FKEA70
Brief Description
RES 75 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6075R000FKEA70.pdf
Availability of CMF6075R000FKEA70
QUANTITY
CMF6075R000FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6075R000FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF6075R000FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6075R000FKEA70
Related LinksCMF6075R, CMF6075R000FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6075R000FKEA70 Details Description
Related parts for CMF6075R000FKEA70
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP datasheet.pdf
IC RCVR QUAD DIFF 5V/3.3V 20SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 66A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 200A SCREW TER datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
60742A-125 FRONT COVER datasheet.pdf
68CKT INT IPASS CBL 8X W/SB datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1.25W DO204AL datasheet.pdf