Vishay/Dale CMF6075R000FKEB70
CMF6075R000FKEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6075R000FKEB70
Brief Description
RES 75 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6075R000FKEB70.pdf
Availability of CMF6075R000FKEB70
QUANTITY
CMF6075R000FKEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6075R000FKEB70
Internal Part NumberEIS-CMF6075R000FKEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6075R000FKEB70
Related LinksCMF6075R, CMF6075R000FKEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6075R000FKEB70 Details Description
Related parts for CMF6075R000FKEB70
JUMPER-H1505TR/A3049R/X 6" datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 175MHZ RRO 8LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 56PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
FERR PWR 200 OHM 5.5A 1280 SMD datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
VARISTOR 7MM PHEN 800A 35.1V datasheet.pdf
HDM 5EAPR180F G datasheet.pdf
CAP FILM 0.15 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 62PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf