Vishay/Dale CMF6075R000JNEA
CMF6075R000JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6075R000JNEA
Brief Description
RES 75 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6075R000JNEA.pdf
Availability of CMF6075R000JNEA
QUANTITY
CMF6075R000JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6075R000JNEA
Internal Part NumberEIS-CMF6075R000JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6075R000JNEA
Related LinksCMF6075, CMF6075R000JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6075R000JNEA Details Description
Related parts for CMF6075R000JNEA
IC OPAMP BUFFER 11MHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR 1.5A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
METRAL HDR RA PF 5R 24P datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 6POS datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf