Vishay/Dale CMF607K1500BHR6
CMF607K1500BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF607K1500BHR6
Brief Description
RES 7.15K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF607K1500BHR6.pdf
Availability of CMF607K1500BHR6
QUANTITY
CMF607K1500BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF607K1500BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF607K1500BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF607K1500BHR6
Related LinksCMF607K, CMF607K1500BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF607K1500BHR6 Details Description
Related parts for CMF607K1500BHR6
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V SOT23 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5VOUT 100W datasheet.pdf