Vishay/Dale CMF607K1500FHRE
CMF607K1500FHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF607K1500FHRE
Brief Description
RES 7.15K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF607K1500FHRE.pdf
Availability of CMF607K1500FHRE
QUANTITY
CMF607K1500FHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF607K1500FHRE
Internal Part NumberEIS-CMF607K1500FHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF607K1500FHRE
Related LinksCMF607K, CMF607K1500FHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF607K1500FHRE Details Description
Related parts for CMF607K1500FHRE
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 100A CHASSIS datasheet.pdf
ATTENUATOR, FC/UPC, DW, 14DB datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 202MA 1.72 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 37C P 48" WHT JACKS NI datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V X5R 0201 datasheet.pdf