Vishay/Dale CMF607K8700BER6
CMF607K8700BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF607K8700BER6
Brief Description
RES 7.87K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF607K8700BER6.pdf
Availability of CMF607K8700BER6
QUANTITY
CMF607K8700BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF607K8700BER6
Internal Part NumberEIS-CMF607K8700BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF607K8700BER6
Related LinksCMF607K, CMF607K8700BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF607K8700BER6 Details Description
Related parts for CMF607K8700BER6
LED MATRIX 5X7 1.2" 565NM R/G CA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 0805 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 6PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOT20,65,F2A,1312,11,EP,W2.25 datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 5W T18 datasheet.pdf
IC CPLD 160MC 12NS 84PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 2.8A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
LED REFLECTOR 6" WHITE datasheet.pdf