Vishay/Dale CMF607R1500FKEB
CMF607R1500FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF607R1500FKEB
Brief Description
RES 7.15 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF607R1500FKEB.pdf
Availability of CMF607R1500FKEB
QUANTITY
CMF607R1500FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF607R1500FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF607R1500FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF607R1500FKEB
Related LinksCMF607R, CMF607R1500FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF607R1500FKEB Details Description
Related parts for CMF607R1500FKEB
RES SMD 316K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP ADJ 0.1A 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS W/SOCKETS SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN RING TONG NON-INSUL 10PC datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 5% 250VAC datasheet.pdf