Vishay/Dale CMF607R6800FKR6
CMF607R6800FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF607R6800FKR6
Brief Description
RES 7.68 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF607R6800FKR6.pdf
Availability of CMF607R6800FKR6
QUANTITY
CMF607R6800FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF607R6800FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF607R6800FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF607R6800FKR6
Related LinksCMF607R, CMF607R6800FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF607R6800FKR6 Details Description
Related parts for CMF607R6800FKR6
CABLE MOLDED RG59/U 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 YLW,GRN,X,X datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
L37-3F SHEET 150X150X.45MM W/ADH datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 50A datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.84A 64 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf