Vishay/Dale CMF607R8700FKEB
CMF607R8700FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF607R8700FKEB
Brief Description
RES 7.87 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF607R8700FKEB.pdf
Availability of CMF607R8700FKEB
QUANTITY
CMF607R8700FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF607R8700FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF607R8700FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF607R8700FKEB
Related LinksCMF607R, CMF607R8700FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF607R8700FKEB Details Description
Related parts for CMF607R8700FKEB
CONN HEADER .100 DUAL STR 38POS datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARD EDGE 56POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ3 datasheet.pdf
1064 POWER ENTRY MODUL 10A 70C datasheet.pdf
CONN FORK LOCK INSUL #8 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
SWITCH 2NC 2NO DPDT CTRNEUT 120V datasheet.pdf
RES 47K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf