Vishay/Dale CMF60806R00FKEA
CMF60806R00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60806R00FKEA
Brief Description
RES 806 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60806R00FKEA.pdf
Availability of CMF60806R00FKEA
QUANTITY
CMF60806R00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60806R00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF60806R00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60806R00FKEA
Related LinksCMF6080, CMF60806R00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60806R00FKEA Details Description
Related parts for CMF60806R00FKEA
RES SMD 300K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 1ROW R/A 21POS datasheet.pdf
IC TXRX 16BIT LV 3ST 48-TSSOP datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN JACK BLKHD RED FRONT MT AU datasheet.pdf
BOARD DEMO TSC102 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
REFLECTOR 111MM RND BRIDGELX MED datasheet.pdf