Vishay/Dale CMF60806R00FKEA70
CMF60806R00FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60806R00FKEA70
Brief Description
RES 806 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60806R00FKEA70.pdf
Availability of CMF60806R00FKEA70
QUANTITY
CMF60806R00FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60806R00FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF60806R00FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60806R00FKEA70
Related LinksCMF60806, CMF60806R00FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60806R00FKEA70 Details Description
Related parts for CMF60806R00FKEA70
FIXED IND 12UH 3.8A 28 MOHM TH datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 25.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 64POS SNGL PCB datasheet.pdf
350 TB SPRING CLAMP 66D datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf