Vishay/Dale CMF6081K600BHR6
CMF6081K600BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6081K600BHR6
Brief Description
RES 81.6K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6081K600BHR6.pdf
Availability of CMF6081K600BHR6
QUANTITY
CMF6081K600BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6081K600BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF6081K600BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)81.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6081K600BHR6
Related LinksCMF6081, CMF6081K600BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6081K600BHR6 Details Description
Related parts for CMF6081K600BHR6
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10DFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 84 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 2A 350VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 8POS datasheet.pdf
LED SBT-70 COOL WHITE 75CRI 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE PIN datasheet.pdf