Vishay/Dale CMF60825K00BEEK
CMF60825K00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60825K00BEEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 825K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60825K00BEEK.pdf
Availability of CMF60825K00BEEK
QUANTITY
CMF60825K00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60825K00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF60825K00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)825k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60825K00BEEK
Related LinksCMF6082, CMF60825K00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60825K00BEEK Details Description
Related parts for CMF60825K00BEEK
FUSE RESET 125MA 30V 1206 SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 22PS DL TIN PCB datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
PET 5/8" BLUE 100' datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ELECTRICAL ENCLOSURE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LTC5582IDD datasheet.pdf
WIRE CLAMP TRANSITION datasheet.pdf
FUSE RK-5 200 A 600 AC/DC datasheet.pdf