Vishay/Dale CMF60825R00FHEB
CMF60825R00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60825R00FHEB
Brief Description
RES 825 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60825R00FHEB.pdf
Availability of CMF60825R00FHEB
QUANTITY
CMF60825R00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60825R00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF60825R00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60825R00FHEB
Related LinksCMF6082, CMF60825R00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60825R00FHEB Details Description
Related parts for CMF60825R00FHEB
RES SMD 182K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CABLE IP68 B MINI USB-5WAY CRIMP datasheet.pdf
SWITCH DIP 1/2 PITCH datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC CPLD 3432MC 10.21NS 256FTBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 68K OHM 14SOIC datasheet.pdf