Vishay/Dale CMF6082K500FKEB
CMF6082K500FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6082K500FKEB
Brief Description
RES 82.5K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6082K500FKEB.pdf
Availability of CMF6082K500FKEB
QUANTITY
CMF6082K500FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6082K500FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF6082K500FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6082K500FKEB
Related LinksCMF6082, CMF6082K500FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6082K500FKEB Details Description
Related parts for CMF6082K500FKEB
IC CPLD 64MC 7.5NS 44PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 2MM R/A DL PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
MINIFIT JR RA DR PEGS TIN 8CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 5W T18 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 50W DO5 datasheet.pdf