Vishay/Dale CMF608K1920BEEK
CMF608K1920BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF608K1920BEEK
Brief Description
RES 8.192K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF608K1920BEEK.pdf
Availability of CMF608K1920BEEK
QUANTITY
CMF608K1920BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF608K1920BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF608K1920BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.192k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF608K1920BEEK
Related LinksCMF608K, CMF608K1920BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF608K1920BEEK Details Description
Related parts for CMF608K1920BEEK
DIODE GEN PURP 1.2KV 8A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
VARISTOR 35V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
MOTOR STEP UNI 56MM SQ 24V DL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf