Vishay/Dale CMF608K1920BER6
CMF608K1920BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF608K1920BER6
Brief Description
RES 8.192K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF608K1920BER6.pdf
Availability of CMF608K1920BER6
QUANTITY
CMF608K1920BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF608K1920BER6
Internal Part NumberEIS-CMF608K1920BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.192k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF608K1920BER6
Related LinksCMF608K, CMF608K1920BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF608K1920BER6 Details Description
Related parts for CMF608K1920BER6
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 150A AC datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SER HERMETIC UL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 10SOIC datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 18POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2.5MM datasheet.pdf