Vishay/Dale CMF608K2000JKRE
CMF608K2000JKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF608K2000JKRE
Brief Description
RES 8.2K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF608K2000JKRE.pdf
Availability of CMF608K2000JKRE
QUANTITY
CMF608K2000JKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF608K2000JKRE
Internal Part NumberEIS-CMF608K2000JKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF608K2000JKRE
Related LinksCMF608K, CMF608K2000JKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF608K2000JKRE Details Description
Related parts for CMF608K2000JKRE
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 8USMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SMT3 datasheet.pdf
IC DC/DC CONV/CHRGR ADJ 20-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM IEC INLET 10A datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED PMI PROMINENT 110VAC GRN datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 970MA 350 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 80POS datasheet.pdf