Vishay/Dale CMF608K2500FHBF
CMF608K2500FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF608K2500FHBF
Brief Description
RES 8.25K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF608K2500FHBF.pdf
Availability of CMF608K2500FHBF
QUANTITY
CMF608K2500FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF608K2500FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF608K2500FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.25k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF608K2500FHBF
Related LinksCMF608K, CMF608K2500FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF608K2500FHBF Details Description
Related parts for CMF608K2500FHBF
THYRISTOR SCR 10A 800V TO220AB datasheet.pdf
IC SENSOR TEMP QD ADC/DAC 16QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS LOW 50PPM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 36COND 24AWG 500' datasheet.pdf
WE-CBF SMD EMI SUPP FERRITE BEAD datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 256POS CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
TV 4C 2#16 2#12 PIN PLUG datasheet.pdf
DUAL 30V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf