Vishay/Dale CMF608M2500FKR6112
CMF608M2500FKR6112 picture photo
Mfg. Part Number
CMF608M2500FKR6112
Brief Description
RES 8.25M OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF608M2500FKR6112.pdf
Availability of CMF608M2500FKR6112
QUANTITY
CMF608M2500FKR6112 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF608M2500FKR6112
Internal Part NumberEIS-CMF608M2500FKR6112
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.25M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF608M2500FKR6112
Related LinksCMF608M25, CMF608M2500FKR6112 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF608M2500FKR6112 Details Description
Related parts for CMF608M2500FKR6112
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" WW datasheet.pdf
BERG DUFLEX SOLDERTAB datasheet.pdf
RES WW 3W 22 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DL 2MM T/H 8AU datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
8361-1 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
MC 1 5/ 2-ST-3 5-LR datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf