Vishay/Dale CMF608R2000FKEK
CMF608R2000FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF608R2000FKEK
Brief Description
RES 8.2 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF608R2000FKEK.pdf
Availability of CMF608R2000FKEK
QUANTITY
CMF608R2000FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF608R2000FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF608R2000FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF608R2000FKEK
Related LinksCMF608R, CMF608R2000FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF608R2000FKEK Details Description
Related parts for CMF608R2000FKEK
CAP FILM 0.051UF 5% 800VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
POT JOYSTICK 20K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 24V 130W datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN 280POS PLASTIC PEG datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 13POS HL LOW P datasheet.pdf