Vishay/Dale CMF608R2000FKRE
CMF608R2000FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF608R2000FKRE
Brief Description
RES 8.2 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF608R2000FKRE.pdf
Availability of CMF608R2000FKRE
QUANTITY
CMF608R2000FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF608R2000FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF608R2000FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF608R2000FKRE
Related LinksCMF608R, CMF608R2000FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF608R2000FKRE Details Description
Related parts for CMF608R2000FKRE
RES SMD 102 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP FILTER W/SHUTDOWN 10-UMAX datasheet.pdf
CONN TRANSIST TO-3 3POS TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 137 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC TCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
MKP 1UF 5% 2000VDC DRAWING T1 datasheet.pdf