Vishay/Dale CMF60900R00BEEK
CMF60900R00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60900R00BEEK
Brief Description
RES 900 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60900R00BEEK.pdf
Availability of CMF60900R00BEEK
QUANTITY
CMF60900R00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60900R00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF60900R00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)900
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60900R00BEEK
Related LinksCMF6090, CMF60900R00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60900R00BEEK Details Description
Related parts for CMF60900R00BEEK
RES SMD 464 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 7.5A 14.2 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 85V 35A TO262-3 datasheet.pdf
CONN HEADER OPEN BP 30POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 734MA 750 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4NH 335MA 440 MOHM SMD datasheet.pdf
12000UF 10V 22X30 datasheet.pdf