Vishay/Dale CMF6093R100BHRE
CMF6093R100BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF6093R100BHRE
Brief Description
RES 93.1 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6093R100BHRE.pdf
Availability of CMF6093R100BHRE
QUANTITY
CMF6093R100BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6093R100BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF6093R100BHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6093R100BHRE
Related LinksCMF6093, CMF6093R100BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6093R100BHRE Details Description
Related parts for CMF6093R100BHRE
FIXED IND 1.2UH 4.4A 17 MOHM SMD datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 33MH PC MNT datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS DL R/A PCB AU datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 340MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
LED CYAN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW SOD80 datasheet.pdf