Vishay/Dale CMF6095K300FHEK
CMF6095K300FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6095K300FHEK
Brief Description
RES 95.3K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6095K300FHEK.pdf
Availability of CMF6095K300FHEK
QUANTITY
CMF6095K300FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6095K300FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF6095K300FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6095K300FHEK
Related LinksCMF6095, CMF6095K300FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6095K300FHEK Details Description
Related parts for CMF6095K300FHEK
RELAY MINI SSR 240VAC @ 2A ZERO datasheet.pdf
CAP FILM 3000PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANSISTOR datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 720MA 540 MOHM datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 8GBIT 800MHZ TFBGA datasheet.pdf
BELUFTUNGSPCUTZEN M32 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW SOD123 datasheet.pdf