Vishay/Dale CMF609K0900FKEA70
CMF609K0900FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF609K0900FKEA70
Brief Description
RES 9.09K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF609K0900FKEA70.pdf
Availability of CMF609K0900FKEA70
QUANTITY
CMF609K0900FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF609K0900FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF609K0900FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF609K0900FKEA70
Related LinksCMF609K0, CMF609K0900FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF609K0900FKEA70 Details Description
Related parts for CMF609K0900FKEA70
HEX NUT 0.394" M6 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 668BGA datasheet.pdf
RES SMD 2.77K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
SWITCH KNOB KNURL 0.52" BLACK datasheet.pdf
RES 1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
GDT 350V 15% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf