Vishay/Dale CMF609K9000BHEB
CMF609K9000BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF609K9000BHEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 9.9K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF609K9000BHEB.pdf
Availability of CMF609K9000BHEB
QUANTITY
CMF609K9000BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF609K9000BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF609K9000BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF609K9000BHEB
Related LinksCMF609K, CMF609K9000BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF609K9000BHEB Details Description
Related parts for CMF609K9000BHEB
EVAL MODULE FOR THS3201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
TRANSF CURRENT SENSE 500UH SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM TH datasheet.pdf