Vishay/Dale CMF60R30000GNEK
CMF60R30000GNEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60R30000GNEK
Brief Description
RES 0.3 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF60R30000GNEK.pdf
Availability of CMF60R30000GNEK
QUANTITY
CMF60R30000GNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60R30000GNEK
Internal Part NumberEIS-CMF60R30000GNEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.3
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60R30000GNEK
Related LinksCMF60R3, CMF60R30000GNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60R30000GNEK Details Description
Related parts for CMF60R30000GNEK
IC REG LDO 2V 1A SC73 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3600K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
UM MAT 3 METER EXTENSION CABLE datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf