Vishay/Dale CMF65100R00BER6
CMF65100R00BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65100R00BER6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65100R00BER6.pdf
Availability of CMF65100R00BER6
QUANTITY
CMF65100R00BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65100R00BER6
Internal Part NumberEIS-CMF65100R00BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65100R00BER6
Related LinksCMF6510, CMF65100R00BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65100R00BER6 Details Description
Related parts for CMF65100R00BER6
SCREWDRIVER HEX 5/64" datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE 100A 500V CLASS GL/GG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 14POS datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 480VAC QC TERM datasheet.pdf
RES 30 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf