Vishay/Dale CMF6510K000FEEK
CMF6510K000FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6510K000FEEK
Brief Description
RES 10K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6510K000FEEK.pdf
Availability of CMF6510K000FEEK
QUANTITY
CMF6510K000FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6510K000FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF6510K000FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6510K000FEEK
Related LinksCMF6510, CMF6510K000FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6510K000FEEK Details Description
Related parts for CMF6510K000FEEK
IC VIDEO AMP SYS 230MHZ 20-SOIC datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf