Vishay/Dale CMF6510K000JKRE
CMF6510K000JKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF6510K000JKRE
Brief Description
RES 10K OHM 1.5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6510K000JKRE.pdf
Availability of CMF6510K000JKRE
QUANTITY
CMF6510K000JKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6510K000JKRE
Internal Part NumberEIS-CMF6510K000JKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6510K000JKRE
Related LinksCMF6510, CMF6510K000JKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6510K000JKRE Details Description
Related parts for CMF6510K000JKRE
IC REG BCK FLYBCK INV ADJ 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
FUSE STRIP 275A 48VDC BOLT MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 2.6PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 18A 8DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf