Vishay/Dale CMF6510M000FKEK
CMF6510M000FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6510M000FKEK
Brief Description
RES 10M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6510M000FKEK.pdf
Availability of CMF6510M000FKEK
QUANTITY
CMF6510M000FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6510M000FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF6510M000FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6510M000FKEK
Related LinksCMF6510, CMF6510M000FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6510M000FKEK Details Description
Related parts for CMF6510M000FKEK
TRANSFRMR AUDIO 2.5K IMPED 25W datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 277VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
LED ARRAY WARM WHITE 440LM datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 32POS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 0.50MM 17POS datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 800MA 306 MOHM datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf