Vishay/Dale CMF6510R200FKEB
CMF6510R200FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6510R200FKEB
Brief Description
RES 10.2 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6510R200FKEB.pdf
Availability of CMF6510R200FKEB
QUANTITY
CMF6510R200FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6510R200FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF6510R200FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesCMF
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)10.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6510R200FKEB
Related LinksCMF6510, CMF6510R200FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6510R200FKEB Details Description
Related parts for CMF6510R200FKEB
CAP CER 43PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 150A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
TOP1.5GS 03/180 5.08 OG EEXE datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8-SOP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf